AKCE VE FARNOSTI

LEDEN

Tříkrálová sbírka ve Farnosti Nýřany, vždy kolem svátku Tří králů, 6. ledna.

Králové chodí v Nýřanech, Jezné, Úlicích, Pňovanech, Plešnicích a v Heřmanově Huti.

Více v rubrice JAK POMÁHÁME.

KVĚTEN

Pěší pouť na Křížový vrch u Stoda (Vrabina), vždy první sobotu v měsíci květnu.

Bohoslužba slova u kříže na úpatí je v 9. 30. hod.

ČERVEN

Některé naše kostely se zúčastňují akce "Noc kostelů".

Farní Zahrada ticha v Jezné se zapojuje do akce "Víkend otevřených zahrad".

ČERVENEC

Pouť v Nýřanech po svátku sv. Prokopa, patrona farního kostela, 4. července.

​LISTOPAD

V kostele sv. Martina v Heřmanově Huti pořádáme každoročně kolem svátku patrona kostela koncert. Dobrovolné vstupné je věnováno na financování drobných oprav a úprav kostela (např. osazení mříže u vchodu, nové rozvody elektriky, vyleštění lustru atd.).

PROSINEC

V pátek před první nedělí adventní se naše Farnost zapojuje do tzv. adventních trhů pořádaných Městem Nýřany. A to "Misijním štrúdlováním". Naše farnice napečou své nejlepší dobroty, které pak prodáváme za nepatrnou cenu přímo v kostele sv. Prokopa. Výtěžek posíláme na misie, konkrétně na výživu dětí v misiích.

Určitým bonusem je pak sbírka pro organizaci "Zdravotní klaun", které zasíláme výtěžek z prodeje drobných ozdob z korálků (andělů, hvězdiček apod.).