Den otevřených dveří kostela v Jezné

11. 9. 2021

Kostel Nejsvětější Trojice v Jezné byl podle všeho před svou barokní přestavbou zasvěcen svatému Václavu. Proto se snažíme každoročně v tento den kostel otevřít pro prohlídku, modlitbu nebo jen letmé nahlédnutí v případě těch, kdo se přes práh kostela bojí.

V úterý 28. září 2021 bude tedy kostel v Jezné opět otevřen, od 10 do 16 hod. Můžete si ho samozřejmě  prohlédnout sami, nebo každou celou hodinu s průvodcem, který vám zodpoví všechny otázky, na které bude znát odpověď.

Při výletu do Jezné můžete navštívit i další zajímavá místa v okolí, třeba naší přírodní Zahradu ticha (bývalá farní zahrada), hřbitov s krásnými náhrobky, starý křesťanský hřbitov uprostřed polí (jen pro odvážné) nebo kapličku svatého Huberta nad Jeznou. Za prohlídku také určitě stojí hrad Buben nedaleko obce Plešnice, kde si můžete třeba opéci buřty na ohništi.