ADOPCE NA DÁLKU

Farnost Nýřany se zapojila do projektu Adopce na dálku roku 2004, kdy "adoptovala" první dítě - dívku jménem Leonida Isabela Peralta z Paraguaye. Během několika let bylo adoptované dítě několikrát změněno (většinou se rodiny odstěhovaly a organizace s nimi ztratila kontakt), před nedávnem byla naší farnosti přidělena dívka LAURA BENÍTEZ, bydlí v záplavové oblasti San Cayetano, má jednoho mladšího sourozence a chodí do 5. třídy.

Každoročně do Paraguaye posíláme 7.000,- Kč na školní a další potřeby.

Od roku 2007 přibrala Farnost Nýřany další dítě, tentokrát z Indie, dívku jménem SAHANA JOSEPH, narozenou roku 1997. Sahanu jsme podporovali do roku 2020, kdy nastoupila do zaměstnání. GRATULUJEME!

Novým adoptovaným dítětem z Indie se stala SIRIN BANU, narodila se v roce 2013, bydlí s rodiči a mladší sestrou v provincii Karnataka. Chce se stát učitelkou.

dscn7711.jpg

Do Indie posíláme na školné každý rok 4. 900,- Kč.

Potřebná částka na obě adoptované děti je vybírána při Tříkrálové sbírce.

AKTUÁLNÍ FOTOGRAFIE DĚTÍ, JEJICH DOPISY I VYSVĚDČENÍ PRAVIDELNĚ ZVEŘEJŇUJEME NA NÁSTĚNCE V KOSTELE V NÝŘANECH.