Jdi na obsah Jdi na menu
 


ADOPCE NA DÁLKU

Farnost Nýřany se zapojila do projektu Adopce na dálku roku 2004, kdy "adoptovala" první dítě - dívku jménem Leonida Isabela Peralta z Paraguaye. Během několika let bylo adoptované dítě několikrát změněno (většinou se rodiny odstěhovaly a organizace s nimi ztratila kontakt), před nedávnem byla naší farnosti přidělena dívka LAURA BENÍTEZ, bydlí v záplavové oblasti San Cayetano, má jednoho mladšího sourozence a chodí do 5. třídy.

Každoročně do Paraguaye posíláme 7.000,- Kč na školní a další potřeby.

Novým adoptovaným dítětem z Indie se od ledna roku 2022 stala DHANU SRI, narodila se v roce 2009, bydlí s rodiči a mladším bratrem ve městě Pollachi v indickém státě Tamil Nadu. Chce se stát ošetřovatelkou nemocných.

Do Indie posíláme na školné každý rok 4. 900,- Kč.

Potřebná částka na obě adoptované děti je vybírána při Tříkrálové sbírce.

AKTUÁLNÍ FOTOGRAFIE DĚTÍ, JEJICH DOPISY I VYSVĚDČENÍ PRAVIDELNĚ ZVEŘEJŇUJEME NA NÁSTĚNCE V KOSTELE V NÝŘANECH.