KOSTELNÍ KNIHOVNA

KOSTELNÍ KNIHOVNA v Jezné zahájila svou činnost na První neděli postní roku 2022.

Každou neděli v letní době  (v zimním období není zájem) od 16 do 17 hodin je kostel Nejsvětější Trojice v Jezné otevřen pro každého, kdo touží po tichu, ztišení, modlitbě nebo četbě duchovní literatury.

Kostelní knihovna  a kostel se tedy otevírá první neděli po Velikonocíchuzavírá se po svátku svatého Václava.

Knihovna byla vytvořena ze soukromé knihovny P. Petra Mecla (+2021) a P. Stanislava Uhlíře. Najdete v ní proto literaturu převážně duchovní, takovou, jakou v jiných knihovnách většinou nemají.

BIBLE, BIBLISTIKA, LITURGIKA, MODLITEBNÍ KNÍŽKY, LECTIO DIVINA, KOMENTÁŘE, ENCYKLOPEDIE, DOGMATIKA, POUTNÍ MÍSTA, KNIHY O UMĚNÍ A IKONÁCH, KNIHY O KNĚŽSTVÍ A EUCHARISTII,  DĚJINY CÍRKVE, ŽIVOTOPISY SVATÝCH, ROMÁNY O SVATÝCH, PŘÍBĚHY, HUMOR, ROZHOVORY, ČTENÍ PRO DĚTI, CESTOPISY A NĚCO MÁLO KLASICKÉ LITERATURY.

To vše je možné si buď v klidu přečíst na místě nebo si vypůjčit na čestné slovo domů.

Příspěvky

Otevření kostelní knihovny 2024